Przejdź do treści

Zaproszenie do udziału w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę A.D. 2024

Drodzy Diecezjanie,
serdecznie zapraszam do udziału w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Można wyruszyć na pielgrzymi szlak z Andrychowa, Bielska-Białej, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic lub Oświęcimia, aby 11 sierpnia wspólnie stanąć przed Obliczem Jasnogórskiej Matki. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: To my tworzymy Kościół! W czasie drogi będziemy zgłębiać tajemnicę Kościoła i polecać Jego przyszłość Matce Bożej.
Wszystkich uczestników pieszej pielgrzymki powitam 11 sierpnia o godzinie 12:00 na Wałach Jasnogórskich, gdzie też będę sprawował Eucharystię w intencji uczestników o godzinie 14:00 na Wałach Jasnogórskich. Zapraszam wiernych ze swoimi duszpasterzami do uczestnictwa we Mszy św. na rozpoczęcie pielgrzymki w miejscu wyjścia i na zakończenie na Jasnej Górze.
Wszystkim organizatorom i pielgrzymom z serca błogosławię.

† Roman Pindel
Biskup Bielsko-Żywiecki