1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. W poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Rozpoczynamy w tym dniu drugą część liturgicznego okresu zwykłego, który potrwa do soboty przed okresem adwentu.

3. We wtorek – wspomnienie św. Jana Nepomucena.

4. W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wieczorna Msza Święta w czwartki odprawiana jest w kościele Świętego Jana Kantego.

5. W piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. O godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, zarówno żyjących jak i zmarłych, poprzedzona o godzinie 17.00 różańcem do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Po Mszy św. spotkanie w salce katechetycznej.

6. W sobotę 25 maja o godzinie 10.00 w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku – Białej, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń kapłańskich. Kandydatów do święceń w tym naszego ks. diakona Szymona Pawlusa polecamy Panu Bogu waszej modlitwie.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.

8. Dar krwi będzie można złożyć w niedzielę 26 maja od godziny 9.00 do 15.00 na stanowiskach Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w Domu Katechetycznym przy kościele NSPJ w Kętach na osiedlu.

9. Szanowni Parafianie, z ogromną radością informujemy, że Dom Kultury w Kętach ogłasza konkurs na pomysł na wydarzenie kulturalne, który ma na celu wzbogacenie życia kulturalnego naszej społeczności. Jeśli macie Państwo jakiekolwiek propozycje, pomysły czy inicjatywy, które mogłyby stać się inspiracją dla wydarzeń kulturalnych w naszym mieście, serdecznie zachęcamy do kontaktu z Panią Dyrektor Sylwią Brzozowicz. Szczegółowe informacje na plakatach.

10. W czwartek 30 maja będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Jest to święto obowiązkowe. W tym roku w procesji po Mszy Świętej o godzinie 10.30 udamy się na ulicę Rajską (i tam prosimy o przygotowanie ołtarza s. Zmartwychwstanki), następnie przejdziemy ulicą Świętokrzyską (i tam prosimy o przygotowani ołtarza rodziców dzieci pierwszokomunijnych wraz ze wspólnotą „WNiM”), następnie udamy się ulicą Reymonta, Sobieskiego w stronę oś. Królickiego, na ulicę Kościuszki (i tam prosimy o przygotowanie ołtarza s. Klaryski). Czwarty ołtarz będzie na kęckim rynku (o przygotowanie którego prosimy Bractwo Świętego Jana). Procesję zakończymy w kościele św. Jana Kantego. Na zakończenie procesji odśpiewamy uroczyste TE DEUM i błogosławieństwem zakończymy procesje. Z racji przeżywanego Roku Jubileuszowego procesji Bożego Ciała będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Roman Pindel. Zapraszamy do udziału wszystkich wiernych, dzieci sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne, młodzież bierzmowaną, Róże Różańcowe, Apostolstwo Dobrej Śmierci, wspólnotę „WNiM” , Bractwo Świętego Jana Kantego, poczty sztandarowe, cechy rzemiosł, chór Świętojański oraz służbę liturgiczną. Po procesji nie będzie już Mszy Świętej o godzinie 12.00.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.