Przejdź do treści

Służba Liturgiczna Ołtarza

SŁUŻBA LITURGICZNA OŁTARZA

Służba Liturgiczna Ołtarza w parafii św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach działa już od wielu lat, a kolejne pokolenie chłopaków decydują się na służbę przy Ołtarzu. Celem naszego bycia w Służbie Liturgicznej jest służba przede wszystkim Panu Jezusowi, a także kapłanowi w trakcie Eucharystii i podczas nabożeństw. Podczas zbiórek pod przewodnictwem księdza oraz animatorów formujemy się intelektualnie i duchowo, ćwiczymy odpowiednie postawy oraz posługiwanie się rzeczami liturgicznymi. Natomiast poprzez przygotowywanie uroczystych asyst staramy się wyrazić naszą więź z Jezusem i umacniać przy Nim naszą wiarę. Obecnie jest nas 30 posługujących przy ołtarzu, w tym animatorów, lektorów, ministrantów i kilku kandydatów chcących zostać ministrantami. Wszystkich chłopców, którzy chcieli by zostać ministrantami, zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 8:45 do salki katechetycznej.