Przejdź do treści

Oaza Młodzieżowa i Dzieci Bożych

OAZA MŁODZIEŻOWA

Kim jesteśmy? Jeśli jesteś stałym bywalcem niedzielnych mszy o 10.30 lub piątkowych mszy o 18.00, zapewne nie musimy Ci się przedstawiać. To my jesteśmy odpowiedzialni za oprawę muzyczną tych Eucharystii. Poza tym jesteśmy paczką przyjaciół, którzy starają się wspólnie lepiej poznawać Pana Boga i nie mogą się doczekać przybycia nowych oazowiczów!

Co robimy? 
Poza dbałością o oprawę muzyczną na wspomnianych mszach, poza uczestnictwem w piątkowych spotkaniach formacyjnych, w każdy drugi piątek miesiąca organizujemy „Stację: Adorację!” i śpiewamy na dodatkowych, pierwszopiątkowych mszach dla Bierzmowanych o 19.30.

Poza tym: pielgrzymujemy do Łagiewnik, jeździmy na Lednicę, organizujemy kiermasze i kolędujemy w okresie Bożonarodzeniowym. Czasem bywa i tak, że zajmują nas tylko w gry planszowe, przy których pochłaniamy stos tostów z serem, albo pizzę.

Spotkania formacyjne?
Co tydzień po piątkowej mszy o 18.00 rozważamy Pismo Święte, ponieważ chcemy lepiej poznawać Boga, uwielbiać Go i wspólnie się z Nim spotykać na modlitwie! W skrócie – chcemy uwielbiać Boga, szczególnie poprzez przekazywanie innym doświadczenia ze spotkania Go. Robiąc to, skupiamy się na wzrastaniu w dojrzałości chrześcijańskiej oraz wspólnym budowaniu Żywego Kościoła.

Zatem: 
Wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszamy na spotkania (bez obaw, nie zawsze umiemy i lubimy śpiewać, więc niech Was to nie odstrasza 😊) – odbywają się one w każdy piątek, po wieczornej Mszy Świętej, w domu parafialnym. Zainteresowanych odsyłamy do strony na Facebooku (Oaza w parafii św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach) i Instagramie (oaza_kety). Możesz też po prostu podejść do nas w kościele po niedzielnej lub piątkowej mszy.

Do zobaczenia!

OAZA DZIECI BOŻYCH

Powstała przy naszej parafii kilka lat temu i jest grupą, której celem jest formowanie dzieci w duchu Ewangelii i pogłębiania przyjaźni z Panem Jezusem. Pod przewodnictwem kapłana i animatorów poznajemy lepiej Pismo Święte, nowe modlitwy i pieśni, pogłębiamy naszą wiedzę o Panu Bogu, a także jako wspólnota spędzamy ze sobą dobry czas i wspieramy się wzajemnie. Śpiewamy również podczas niedzielnych Mszy Świętych o godzinie 10:30. Do Pana Jezusa staramy się przybliżać i formować nie tylko poprzez teorię, lecz również przez mądrą zabawę i ciekawe kreatywne zajęcia plastyczne. Wszystkie dzieci, które chciałyby dołączyć do Oazy Dzieci Bożych zapraszamy w soboty o 10:00 do salki katechetycznej.