Przejdź do treści

Boże Ciało 2024

W czwartek 30 maja będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Jest to święto obowiązkowe. W tym roku w procesji po Mszy Świętej o godzinie 10.30 udamy się na ulicę Rajską (i tam prosimy o przygotowanie ołtarza s. Zmartwychwstanki), następnie przejdziemy ulicą Świętokrzyską (i tam prosimy o przygotowani ołtarza rodziców dzieci pierwszokomunijnych wraz ze wspólnotą „WNiM”), następnie udamy się ulicą Reymonta, Sobieskiego w stronę oś. Królickiego, na ulicę Kościuszki (i tam prosimy o przygotowanie ołtarza s. Klaryski). Czwarty ołtarz będzie na kęckim rynku (o przygotowanie którego prosimy Bractwo Świętego Jana). Procesję zakończymy w kościele św. Jana Kantego. Na zakończenie procesji odśpiewamy uroczyste TE DEUM i błogosławieństwem zakończymy procesje. Z racji przeżywanego Roku Jubileuszowego procesji Bożego Ciała będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Roman Pindel. Zapraszamy do udziału wszystkich wiernych, dzieci sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne, młodzież bierzmowaną, Róże Różańcowe, Apostolstwo Dobrej Śmierci, wspólnotę „WNiM” , Bractwo Świętego Jana Kantego, poczty sztandarowe, cechy rzemiosł, chór Świętojański oraz służbę liturgiczną. Po procesji nie będzie już Mszy Świętej o godzinie 12.00.