Przejdź do treści

Ogłoszenia  Duszpasterskie

 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową ku czci błogosławionej Matki Celiny Borzęckiej. Suma odpustowa o godzinie 12.00.
 2. W środę 1 listopada –  Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto obowiązkowe, msze święte jak w każdą niedzielę. Msza Święta na cmentarzu o godzinie 14:30  której przewodniczył będzie Ks. Bp. Roman Pindel.  Po mszy świętej procesja i modlitwy za zmarłych którzy odeszli do Domu Ojca w minionym roku. W Uroczystość Wszystkich Świętych od godz. 9.00 do 14.00 wypominki jednorazowe będzie można zamawiać również na naszym cmentarzu, przyjmować je będą starsi lektorzy. Odpusty zupełne  można uzyskać codziennie w ciągu całego roku jubileuszowego spełniając zwykłe warunki odpustu. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych we wtorek od godziny 17.00.
 3. W czwartek, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w dzień zaduszny odprawimy o godzinie 6.30 i 8.00. Na cmentarzu o godzinie 10.30 i wieczorem o godzinie 18.00.
 4. Od 3 do 11 listopada codziennie przed wieczorną mszą świętą różaniec za zmarłych.
 5. Wypominki roczne, oraz jednorazowe można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki są wystawione na stoliku przy wyjściu z kościoła. Za zmarłych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę przed wszystkimi mszami świętymi, zaś raz w miesiącu w ich intencji jest sprawowana Msza święta.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wyjazd do chorych w piątek od godziny 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie. Spowiedź od godziny 17.00.
 7. W sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza.
 8. Za tydzień składka przeznaczona jest na dalszą renowacje kościoła świętego Jana Kantego.
 9. W najbliższą niedzielę msza święta w rycie trydenckim w kościele Świętego Jana o godzinie 11.30.
 10. W ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy Rok Jubileuszowy 550 lecia śmierci Świętego Jana Kantego. Dziękujemy wszystkim którzy poświęcili swój czas na przygotowanie tej uroczystości. W sposób szczególny dziękuję księżom Kamilowi Jurkowi, ks. Kamilowi Bywalcowi i diakonowi Szymonowi. Dziękuję Bractwu Świętego Jana Kantego, wspólnocie WNiM, nauczycielom przedszkola im. Dzieciątka Jezus, naszym Strażakom, radzie duszpasterskiej, osobom niezwiązanym z grupami parafialnymi( bardzo dużo osób się zaangażowało się w przygotowanie) sprzątającym kościół, Panu Tomkowi za czuwanie nad całością, służbie liturgicznej, młodzieży oazowej, chórowi parafialnemu, grupie Kęty Małe i Duże, pocztom sztandarowym, sponsorom pikniku parafialnego, gościom i wam drodzy parafianie. Szczególne podziękowanie dla siostry Hiacynty i siostry Angeli oraz Pani Teresie za piękną dekoracje obu kościołów.  Pomimo nie najlepszej pogody uroczystość była godna wielkości i powagi naszego świętego rodaka. Życzę wszystkim aby ten święty rok jubileuszowy był okazją do większego otwarcia się na Boga i kościoła przez wstawiennictwo Świętego Jana Kantego.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.