Przejdź do treści

Ogłoszenia  Duszpasterskie

 1. W poniedziałek wspomnienie świętego Józefa Bilczewskiego.
 2. W środę po różańcu nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia.
 3. W czwartek wieczorna Msza Święta w kościele Św. Jana Kantego po niej nabożeństwo przez wstawiennictwo świętego Jan.
 4. W piątek 27 października o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, zarówno żyjących jak i zmarłych. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne w salce katechetycznej.
 5. W najbliższą sobotę o godzinie 14:00 odbędzie się Msza święta Hospicyjna za chorych, którzy odeszli do wieczności w mienionym roku a byli pod opieka Hospicjum Domowego Królowej Apostołów w Kętach. Po Mszy zespół hospicjum domowego wraz z wolontariuszami Beskidzkiej Fundacji Hospicyjnej zaprasza na wspólne sadzenie żonkili jako symbol ich pamięci.
 6. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii odprawiamy codziennie o godzinie 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież i dorosłych. Spowiedź pół godziny przed nabożeństwem.
 7. Dzisiaj o godzinie 13.00 w kościele świętych Małgorzaty i Katarzyny rozpoczniemy w naszej diecezji Rok Jubileuszowy 550 lecia śmierci św. Jana Kantego. Mszy świętej w asyście wielu kapłanów z naszej diecezji przewodniczył będzie ks. Biskup Roman Pindel. Msza święta będzie transmitowana przez telewizje Polania. Po uroczystej Mszy świętej wyruszy procesja na kęcki rynek, tam przy pomniku św. Jana zostaną odmówione modlitwy, następnie powrót do kościoła św. Jana i błogosławieństwo relikwiami świętego. Na czas roku jubileuszowego Stolica Apostolska udziela odpustu zupełnego wszystkim którzy nawiedzą kościół św. Jana i spełnią zwykłe warunki odpustu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Kęt i okolic do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu,
 8. Po procesji Bractwo  Świętego Jana Kantego serdecznie zaprasza  na Piknik Janowy w ogrodzie przy kościele.
 9. W najbliższy piątek o godzinie 9.30 Ks. Biskup Piotr Greger odprawi mszę świętą z okazji 125 rocznicy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Świętego Jana Kantego. Zapraszamy grono pedagogiczne, uczniów i rodziców.
 10. Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza wszystkich Nauczycieli zarówno czynnych jak i emerytowanych na inaugurację roku duszpasterskiego do kościoła św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach, w dniu 28 października 2023 (sobota). Nasze spotkanie wpisuje się w obchody roku poświęconego św. Janowi Kantemu, patronowi naszej Diecezji i również Nauczycieli. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 10:00 w kościele św.  Małgorzaty i Katarzyny w Kętach. Po Mszy świętej  konferencja i spotkanie przy wspólnym stole.
 11. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci błogosławionej Matki Celiny Borzęckiej. Suma odpustowa o godzinie 12.00. zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 12. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.