1. Przeżywamy dziś odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Uroczysta suma, która zarazem będzie Mszą prymicyjną ks. Patryka o godzinie 12.00. Kazania głosi O. Józef Lach kapelan sióstr Klarysek.
  2. We wtorek, 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza.
  3. W środę, 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 6.00, 7.30, 9.00 i o godzinie 18.00. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze.
  4. W czwartek, 30 czerwca – kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wyjazd do chorych od godziny 9.00. chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Spowiedź w pierwszy piątek od godziny 17.00.
  6. W sobotę, 2 lipca po mszy świętej o godzinie 7.00 nabożeństwo pierwszych sobót.
  7. Za tydzień w niedzielę o godzinie 11.30 w kościele Św. Jana Kantego zostanie odprawiona Msza święta w rycie trydenckim.
  8. Msza święta z udziałem dzieci i indywidualnym błogosławieństwem dla nich w każdą niedzielę o godzinie 10.30.
  9. Za tydzień w niedzielę składka przeznaczona będzie na renowację kościoła Św. Jana Kantego.
  10. W okresie wakacyjnym w każdą niedzielę będziemy odprawiać dodatkową Mszę św. o godzinie 20.00.
  11. Kancelaria parafialna w okresie wakacji czynna: w poniedziałek i środę od 8.00 do godziny 9.00, oraz w piątek od godziny 19.00 do godziny 20.00. W sprawach nagłych ( wyjazd do chorych, lub sprawy pogrzebu ) o każdej porze dnia.
  12. W dzisiejszą niedzielę w godzinach od 8 do 13 Oaza Dzieci Bożych i Młodzieży naszej parafii organizuje kiermasz ciast oraz kartek okolicznościowych. Zachęcamy do wsparcia naszej parafialnej wspólnoty dzieci i młodzieży. Ofiary za ciasto zostaną przekazane na wakacyjny wyjazd dzieci.
  13. W zakrystii można odebrać albumy ze zdjęciami z tegorocznej I Komunii Świętej.
  14. Dziś na Mszy Świętej o godzinie 10:30 do grona służby liturgicznej dołączy 10 chłopaków, którzy pragną zostać ministrantami. Polecamy ich oraz ich rodziny Bożej Opiece oraz modlimy się o Boże błogosławieństwo i wytrwałość dla nich.
  15. W minioną środę Ks. Biskup dokonał zmian personalnych kapłanów naszej diecezji. Ks. Patryk został skierowany do pracy w parafii św. Stanisława Biskupa i męczennika w Andrychowie. Ks. biskup Roman podjął też decyzję co do przyszłości ks. Kamila Kuchejdy naszego wikariusza. Jak informowałem w ubiegłym roku ks. Kamil został mianowany diecezjalnym duszpasterzem młodzieży. Ten rok pokazał że nie da się pogodzić pracy wikariusza parafii i jednocześnie duszpasterza młodzieży. Stąd decyzja ks. biskupa o przeniesieniu ks. Kamila na inna placówkę jako rezydenta. Ks. Kamil będzie mieszkał w parafii na osiedlu Karpackim w Bielsku – Białej i zajmie się tylko duszpasterstwem młodzieży. Do naszej parafii został skierowany ks. Kamil Bywalec pochodzący z parafii Hałcnów, oraz diakon Bartłomiej Pluta który będzie odbywał roczną praktykę przed święceniami kapłańskimi.
  17. Wszystkim wyjeżdzającym na wakacyjny wypoczynek życzymy błogosławionego czasu i szczęśliwego powrotu.