1. W poniedziałek, 17 stycznia – wspomnienie Św. Antoniego.
  2. W środę, 19 stycznia – wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  3. W czwartek nabożeństwo przez wstawiennictwo Św. Jana Kantego.
  4. W piątek, 21 stycznia – wspomnienie Św. Agnieszki. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
  5. W dniach 18 – 24 stycznia w całym kościele przeżywamy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
  6. W czasie ferii zimowych od 17.01.2022r. do 28.01.2022r. kancelaria parafialna czynna: W poniedziałek i piątek od godziny 8.00 – 9.00. W czwartek od godziny 19.00 do godziny 20.00. W sprawach nagłych np. wyjazd do chorych, czypogrzeb o każdej porze dnia.
  7. W gablocie wywieszony jest komunikat wojewody małopolskiego Łukasza Kmitydotyczący dodatku osłonowego. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z treścią komunikatu.
  8. Dar krwi można złożyć w dniu 23 stycznia od godziny 9.00 – 15.00 w domu katechetycznym przy kościele NSPJ na osiedlu. Więcej informacji na plakacie.
  9. Zakończyliśmy modlitewne spotkania kolędowe w kościele. W imieniu wszystkich księży Bóg zapłać za wspólną modlitwę i składane ofiary.
  10. Przypominamy o obowiązku dezynfekcji rąk i zakładaniu maseczek.

Komunikat wojewody małopolskiego Łukasza Kmity dotyczący dodatku osłonowego

Polski rząd przygotował ustawę dotyczącą wprowadzenia tzw. dodatku osłonowego. Jest to kluczowy element rządowej Tarczy Antyinflacyjnej, który ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności. Wsparcie obejmie blisko 7 mln gospodarstw domowych, co stanowi prawie połowę wszystkich gospodarstw w naszym kraju.

Wnioski o dodatek osłonowy będzie można składać w dwóch terminach:

• do 31 stycznia 2022 r. – wtedy wypłata zostanie zrealizowana w 2 równych ratach, tj. do 31 marca i do 2 grudnia,
  • osoby, które nie złożą wniosku do końca stycznia, nadal będą mogli ubiegać się o wsparcie – wówczas należy złożyć wniosek do 31 października 2022 r. W tym przypadku wypłata pełnej kwoty dodatku zostanie zrealizowana do 2 grudnia 2022 r.

Dodatek osłonowy przysługuje gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Dodatek osłonowy będzie wypłacany przez gminy, które otrzymają za pośrednictwem wojewody dotacje na ten cel z budżetu państwa.

Szczegółowe informacje dotyczące dodatku osłonowego wraz ze wzorami wniosku można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz w urzędach miast i gmin.

Łukasz Kmita Wojewoda Małopolski