1. Rozpoczynamy czas adwentu, w którym Kościół nie tylko spogląda na pierwsze przyjście Jezusa w tajemnicy Narodzenia, ale uwaga skupiona jest także na powtórnym Jego przyjściu na końcu czasów.
  2. Roraty w naszym kościele będziemy odprawiać: dla dorosłych o godzinie 6.30, oraz dla dzieci o godzinie 18.00. Zapraszamy dzieci z lampionami. Bardzo prosimy rodziców, aby tak zaplanować zajęcia dla dzieci by mogły one wziąć udział w roratach. Poprzez udział w roratach podtrzymujemy piękne chrześcijańskie tradycje.
  3. We wtorek 30 listopada – święto  Św. Andrzeja apostoła.
  4. W środę, po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  5. W czwartek, 2 grudnia – po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo przez wstawiennictwo Św. Jana Kantego.
  6. W sobotę, 4 grudnia wspomnienie św. Barbary – patronki górników. Msza święta w intencji górników i ich rodzin o godzinie 9.30. Zapraszamy górników wraz z rodzinami.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wyjazd do chorych w piątek od godziny 9.00. Chorych prosimy zapisywać w kancelarii, zakrystii, lub telefonicznie. Spowiedź w pierwszy piątek od godziny 17.00.
  8. Trwa ogólnopolska, międzywyznaniową akcję świątecznej pomocy dzieciom. Każdy kto chce się włączyć w tę akcje może  nabyć świece na stół wigilijny. Świece wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Koszt świecy 10 zł.
  9. W każdą niedzielę zapraszamy rodziców z dziećmi na Mszę świętą na godzinę 10.30. Jest to Msza z udziałem dzieci. Po Mszy dzieci podejdą do indywidualnego błogosławieństwa.
  10. Za tydzień w niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
  11. W zakrystii do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  12. Przypominamy o obowiązku dezynfekcji rąk i zakładaniu maseczek.
  13. W przyszłą niedzielę 5 grudnia po Mszy św. o godzinie 12:00 odbędzie się spotkanie członków róż różańcowych.
  15. Zgodnie z dekretem ks. Biskupa Romana Pindla w kościele Św. Jana Kantego msze święte w rycie trydenckim będą odprawiane dwa razy w miesiącu. W pierwszą i trzecią niedzielę o godzinie 11.30. Pierwsza Msza święta za tydzień.
  16. Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania w pierwszy piątek od 18:45. O 19:30 Msza święta.
  17. W sobotę 4 grudnia o godz. 10:30 odbędzie się w naszej parafii spotkanie synodalne dla młodzieży. Wszystkich chętnych nienależących do Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Oazy Młodzieżowej, którzy chcieliby wziąć udział w spotkaniu synodalnym prosimy o kontakt z ks. Kamilem Kuchejdą.