1. Kościół obchodzi dziś pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
  2. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia.
  3. Wyjazd do chorych w Wielką Środę od godziny 9.00.
  4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godzinie 17.00., na gorzkich żalach zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

TRIDUUM SACRUM

Wielki Czwartekdzień w którym Pan Jezus ustanowił Najświętszy Sakrament i sakrament Kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godziny 22.00.

Adoracja w ciemnicy w Wielki Piątek

od godziny 7.00

– godzina 7.00 – 8.00 – Wspólnota Świętej Anny.

– godzina 8.00 – 9.00 – Bractwo Świętego Jana Kantego.

– godzina 9.00 – 10.00 – Róża św. Matki Teresy, św. Moniki, św. Anny.

– godzina 10.00 – 11.00 – Róża św. Jana Pawła II, św. Rity, św. Józefa.

– godzina 11.00 – 12.00 – Róża św. Jana Kantego, św. Faustyny.

– godzina 12.00 – 13.00 –  Apostolstw Dobrej Śmierci.

– godzina 13.00 – adoracja w ciszy.

Godzina 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa.

Wielki Piątekw tym dniu nie odprawia się Mszy świętej. Jest to dzień śmierci Pana Jezusa. Liturgia skupia uwagę na adoracji Krzyża. W tym dniu obowiązuje post ścisły, który obejmuje wszystkich którzy ukończyli 18 lat do rozpoczęcia 60 roku życia. Trzy posiłki dziennie, w tym dwa lekkie i jeden do syta. Wieczorna liturgia rozpocznie się o godzinie 18.00. Grób Pański w tym roku będzie w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w bocznym ołtarzu. Adoracja w grobie potrwa przez całą noc. Adoracja Krzyża  tylko poprzez uklęknięcie i skłon, bez gestu pocałunku.

Na adorację zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic:

Od godziny 21.00Góry Południowe i Północne, ul. Widok, oraz Bulowska, Stawowa, Głowackiego i os. Cegielniane.

Od godziny 22.00ul. Wszystkich Świętych, Fabryczna, os. Batalionów Chłopskich.

Od godziny 23.00ul. Krakowska, Św. Jana Kantego.

Od godziny 24.00Młodzież Oazowa, ul. Krótka, Słoneczna.

Od godziny 1.00  – ul. Klasztorna, Staszica, Świętokrzyska, Słowackiego.

Od godziny 2.00ul. Jagiellońska, oś. Piastowskie, ul. Wiśniowa, Sienkiewicza, Konopnickiej.

Od godziny 3.00ul. Sobieskiego, Mickiewicza, Zacisze.

Od godziny 4.00oś Kamieniec, ul. Młodzieży Polskiej.

Od godziny 5.00 do godziny 6.00 –  oś Królickiego, oś Hutnika, oś Kościuszki i ul. Kościuszki.

Wielka SobotaLiturgia Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego. Na wieczorną liturgię którą rozpoczniemy o godzinie 18.00 zabieramy świece. Po liturgii procesja rezurekcyjna w odpowiednich odstępach. Święcenie pokarmów w

5. W niedzielę Zmartwychwstania składka przeznaczona jest na cele parafialne.

6. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę.

7. Transmisja Triduum Sacrum i Mszy świętych w niedzielę ze strony Bractwa Św. Jana Kantego.

8. Kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek i wtorek. W przypadkach nagłych ( pogrzeb lub wyjście do chorych) o każdej porze dnia.

9. Odwiedziny chorych w środę od godziny 9.00. Chorych proszę zgłaszać telefonicznie, lub w zakrystii i kancelarii.

10. Wszyscy obecni w kościele, oprócz sprawującego liturgię – mają obowiązek pełnego zasłaniania nosa i ust. Przy wejściu i wyjściu z kościoła obowiązkowo dezynfekujemy ręce.

11. Przypominamy że w naszym sanktuarium w liturgii może uczestniczyć tylko 40 wiernych. Prosimy o zajmowanie tylko wyznaczonych miejsc. Zwracamy się z prośbą w wyrozumiałość i troskę o zdrowie własne i innych parafian.

Spowiedź w Wielkim tygodniu:

Poniedziałek, wtorek i środę rano i wieczór pół godziny przed Mszą świętą.

W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godziny 16.30 do godziny 17.30.

W Wielki Piątek po obrzędach od godz. 20.00 do godz. 2.00.w nocy.