OGŁOSZENIA

1. Przeżywamy dzisiaj pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, niedzielę palmową.
2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godzinie 17.00. Na gorzkich żalach będą zbierane ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.
3. W środę po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
4. Na stoliku przy wyjściu z kościoła można nabyć Paschaliki, z którymi weźmiemy udział w obrzędach Wielkiej Soboty.
5. Przedszkole im. Dzieciątka Jezus w Kętach ogłasza zapisy dzieci od 2 – 6 lat na nowy rok szkolny 2024/2025. Więcej informacji na plakatach w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej przedszkola.
6. Dzisiaj przy kościele odbywa się kiermasz domowych wypieków i dekoracji świątecznych. Dochód przeznaczony będzie na rzecz i rozwój parafialnego Przedszkola im. Dzieciątka Jezus. Więcej informacji w gablocie.
7. Wyjazd do chorych jutro od godziny 8.30. Chorych prosimy zapisywać jeszcze dziś w zakrystii lub telefonicznie.
8. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę.
9. Kancelaria parafialna czynna tylko w Wielki Poniedziałek i w Wielki Wtorek. W przypadkach nagłych (pogrzeb lub wyjście do chorych) o każdej porze dnia.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

TRIDUUM SACRUM

Wielki Czwartek – dzień w którym Pan Jezus ustanowił Najświętszy Sakrament i sakrament Kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godziny 22.00.

Wielki Piątek – w tym dniu nie odprawia się Mszy świętej. Jest to dzień śmierci Pana Jezusa. Liturgia skupia uwagę na adoracji Krzyża. W tym dniu obowiązuje post ścisły, który obejmuje wszystkich którzy ukończyli 18 lat do rozpoczęcia 60 roku życia. Trzy posiłki dziennie, w tym dwa lekkie i jeden do syta. Wieczorna liturgia rozpocznie się o godzinie 18.00.

Adoracja w ciemnicy w Wielki Piątek od godziny 7.30

– godzina 7.30 Wspólnota Entheos zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy tekstami Liturgii Godzin, na nabożeństwo Ciemnej Jutrzni,
– godzina 8.00 – 9.00 – Bractwo Świętego Jana Kantego.
– godzina 9.00 – 10.00 – Wspólnota Świętej Anny, Róża św. Matki Teresy, św. Moniki, św. Anny.
– godzina 10.00 – 11.00 – Róża św. Jana Pawła II, św. Rity, św. Józefa.
– godzina 11.00 – 12.00 – Róża św. Jana Kantego, św. Faustyny.
– godzina 12.00 – 13.00 – Apostolstw Dobrej Śmierci.
– godzina 13.00 – adoracja w ciszy.

Godzina 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa.

– po Drodze Krzyżowej adoracja w ciszy do godziny 18.00.

Godzina 18.00 – Liturgia ku czci Męki Pańskiej

Adoracja przy grobie potrwa przez całą noc. Na adorację zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic.

Adoracja przy Bożym Grobie

Od godziny 21.00 – Chór Świętojański, Góry Południowe i Północne, ul. Widok, oraz Bulowska, Stawowa, Głowackiego i os. Cegielniane.
Od godziny 22.00 – Wspólnota WNiM, ul. Wszystkich Świętych, Fabryczna, os. Batalionów Chłopskich.
Od godziny 23.00 – siostry Zmartwychwstanki, ul. Krakowska, Św. Jana Kantego.
Od godziny 24.00 – Młodzież Oazowa, ul. Krótka, Słoneczna.
Od godziny 1.00 – ul. Klasztorna, Staszica, Świętokrzyska, Słowackiego.
Od godziny 2.00 – ul. Jagiellońska, oś. Piastowskie, ul. Wiśniowa, Sienkiewicza, Konopnickiej.
Od godziny 3.00 – ul. Sobieskiego, Mickiewicza, Zacisze.
Od godziny 4.00 – oś Kamieniec, ul. Młodzieży Polskiej.
Od godziny 5.00 do godziny 6.00 – oś Królickiego, oś Hutnika, oś Kościuszki i ul. Kościuszki.

Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego. Na wieczorną liturgię, którą rozpoczniemy o godzinie 18.00, zabieramy świece. Po liturgii procesja rezurekcyjna. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godziny 9.00 co godzinę do godziny 14.00. W czasie święceń pokarmów Bractwo Świętego Jana Kantego organizuje zbiórkę żywności dla ubogich. Wszystkich mieszkańców wrażliwych na potrzeby innych prosimy o wsparcie. Dary prosimy składać w przedsionku kościoła.

Spowiedź w Wielkim tygodniu:

W poniedziałek, wtorek i środę: 17.15 – 18.00.

Wielki Czwartek: 17.00 – 17.30.
Wielki Piątek: 17.00 – 17.30 oraz 21.00 – 1.00.
Wielka Sobota: 17.00 – 17.30.

KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W SPRAWIE WIELKIEJ NOWENNY PRZED DWUTYSIĄCLECIEM DZIEŁA ODKUPIENIA
W roku 2033 będziemy obchodzić rocznicę dwutysiąclecia Odkupienia, jakiego dokonał nasz Pan Jezus Chrystus przez swoją mękę, śmierć, zmartwychwstanie, wniebowstąpienie i zesłanie Ducha Świętego. Dziewięć lat, które poprzedzają ten wielki Jubileusz, jest dla Kościoła w Polsce wspaniałą okazją do ożywienia wiary, a nade wszystko do dziękczynienia za „wielkie rzeczy, jakie uczynił Wszechmocny”. Najważniejszymi momentami tej nowenny w latach 2024-2033 będą corocznie obchodzone uroczystości Triduum Paschalnego, Wniebowstąpienia Pańskiego, Zesłania Ducha Świętego oraz – kończąca rok liturgiczny – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Obchodząc co roku te najważniejsze momenty liturgiczne, będziemy w sposób szczególny dziękować i uwielbiać Boską Trójcę za dzieło Odkupienia, które ogarnia cały świat.
Tadeusz Wojda SAC
Arcybiskup Metropolita Gdański