OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj przypada początek Tygodnia Biblijnego. Jest to czas pogłębionej refleksji nad Biblią obchodzony przez polski Kościół katolicki. W tym roku hasłem przewodnim jest: Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele. Tydzień ten jest obchodzony z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II.

2. W środę na Mszy świętej o godzinie 18.00 młodzież naszej parafii przyjmie z rąk Księdza Biskupa Piotra Gregera sakrament bierzmowania.

3. W czwartek po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo przez wstawiennictwo Świętego Jana Kantego.

4. W piątek modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.

5. Za tydzień w sobotę w naszej parafii w ramach roku jubileuszowego gościć będziemy 76 kleryków i 8 przełożonych Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. W tym seminarium studiują i przygotowują się do kapłaństwa klerycy z naszej diecezji. O godzinie 11.00 będą uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej w kościele Św. Jana Kantego.

6. Za tydzień w niedzielę ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio „Anioł Beskidów”. Bóg zapłać za ofiary.

7. Niepubliczne Przedszkole im. Dzieciatka Jezus w Kętach, prowadzone przez parafię, ogłasza zapisy dzieci od 2-6 lat. Przedszkole zaprasza również na Dni otwarte w każdy czwartek o 15.30. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej przedszkola.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

—————————————

KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W SPRAWIE WIELKIEJ NOWENNY PRZED DWUTYSIĄCLECIEM DZIEŁA ODKUPIENIA
W roku 2033 będziemy obchodzić rocznicę dwutysiąclecia Odkupienia, jakiego dokonał nasz Pan Jezus Chrystus przez swoją mękę, śmierć, zmartwychwstanie, wniebowstąpienie i zesłanie Ducha Świętego. Dziewięć lat, które poprzedzają ten wielki Jubileusz, jest dla Kościoła w Polsce wspaniałą okazją do ożywienia wiary, a nade wszystko do dziękczynienia za „wielkie rzeczy, jakie uczynił Wszechmocny”. Najważniejszymi momentami tej nowenny w latach 2024-2033 będą corocznie obchodzone uroczystości Triduum Paschalnego, Wniebowstąpienia Pańskiego, Zesłania Ducha Świętego oraz – kończąca rok liturgiczny – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Obchodząc co roku te najważniejsze momenty liturgiczne, będziemy w sposób szczególny dziękować i uwielbiać Boską Trójcę za dzieło Odkupienia, które ogarnia cały świat.
Tadeusz Wojda SAC
Arcybiskup Metropolita Gdański