1. Dziś trzecia niedziela wielkanocna, która przeżywana jest jako Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego. Wychodząc z kościoła można ze stolika zabrać kartkę z fragmentem z Ewangelii  według świętego Jana. Wylosowany fragment Ewangelii będzie zaproszeniem to przeczytania go dzisiaj w domu z rodziną.
  2. Dziś na Mszy Świętej o godzinie 12.00 uroczystość pierwszokomunijna. Dzieci będą uczestniczyć w Białym Tygodniu jako wyraz dziękczynienia za dar Komunii Świętej.
  3. W poniedziałek święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba.
  4. W środę uroczystość Świętego Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu Biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Po mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia.
  5. We czwartek po mszy wieczornej nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Kantego. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  6. Za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 12.00 przeżywać będziemy RocznicęPierwszej Komunii Świętej.Spowiedź dla dzieci w sobotę o godzinie 9.00.
  7. Od dzisiejszej niedzieli o godzinie 9.45 w kościele św. Jana Kantego będą odprawiane msze święte.
  8. Maturzyści od poniedziałku 6 maja rozpoczynają czas egzaminów. Paląca się świeca w naszym kościele będzie symbolem duchowego wsparcia; zachęcamy do modlitwy w ich intencji.
  9. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na potrzeby parafii, oraz konserwacje ołtarzy w kościele św. Jana .