1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczynając jednocześnie tydzień miłosierdzia. Dziś o godzinie 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia na które serdecznie zapraszamy.
  2. We wtorek 30 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona polski.
  3. We wtorek z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do Łagiewnik. W naszej parafii grupa 320 osobowa będzie miała postój i odpoczynek.Prosimy chętnych a mających na uwadze dobro i gościnność naszej parafii o zorganizowanie na wtorek do godziny 13.00 ciasta dla pielgrzymów.
  4. W środę wspomnienie świętego Józefa, rzemieślnika, po wieczornej Mszy świętejnabożeństwo do MB Pocieszenia. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać po wieczornej Mszy Świętej.
  5. We czwartek wspomnienie Świętego Atanazego, po mszy wieczornej nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Kantego.
  6. W piątek 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Burmistrz Gminy Kęty zaprasza serdecznie do wspólnego udziału w obchodach Święta Konstytucji 3 maja, które rozpoczną się o godzinie 10.00 na kęckim Rynku. Po złożeniu wiązanek w miejscach pamięci o godzinie 10.30 w naszym kościele odbędzie się Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.
  7. W sobotę 4 maja wspomnienie świętego Floriana patrona strażaków. Msza Święta w ich intencji o godzinie 18.00. Zapraszamy strażaków wraz z rodzinami. Po Mszy Świętej o godzinie 7.00 nabożeństwo pierwszych sobót.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, oraz pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Z racji uroczystości nie będzie wyjazdu do chorych.
  10. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, oraz ich rodzin w sobotę o godzinie 9.00.
  11. Za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 12.00 przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.Dzieci gromadzą się przed kościołem św. Jana Kantego o godzinie 11.45.
  12. Od niedzieli 5 maja o godzinie 9.45 w kościele św. Jana Kantego będą odprawiane msze święte.
  13. Za tydzień w niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby parafii. Jakie to są potrzeby naszej parafii – został przeprowadzony generalny remont plebanii i trzeci etap renowacji głównego ołtarza w kościele św. Jana Kantego. Pozyskaliśmy  środki w wysokości 106 tys. złotych na kolejny etap renowacji. Do renowacji zostały zabrane dwa boczne ołtarze, których koszt wyniesie ok. 260 tyś złotych. Obecnie remontujemy dwie salki w budynku parafialnym – jedna będzie przeznaczona dla młodzieży na spotkania przygotowujące do bierzmowania, w drugiej będzie archiwum parafialne, aby sprostać wymaganiom RODO. Indywidualne ofiary na renowacje ołtarzy można wpłacać w zakrystii lub w kancelarii. Za każdą ofiarę Bóg zapłać.