1. Kościół obchodzi dziś pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
  2. W środęnabożeństwo do MB Pocieszenia.
  3. Wyjazd do chorychw Wielką Środęod godziny 9.00.
  4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godzinie 17.00.Na gorzkich żalach będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć baranki paschalne na stół wielkanocny, oraz świece – paschaliki   z którymi będziemy brali udział w obrzędach Wielkiej Soboty. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na caritasowski fundusz pomocy potrzebującym.

TRIDUUM SACRUM

Wielki Czwartek-dzień w którym Jezus ustanowił Najświętszy Sakrament i sakrament Kapłaństwa. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godziny 22.00.

Adoracja w ciemnicy w Wielki Piątek od godziny 7.00

– godzina 7.00 – 8.00 Wspólnota Świętej Anny

– godzina 8.00 – 9.00 Żywy Różaniec.

– godzina 9.00 – 10.00 uczniowie z klas VII i bierzmowani.

– godzina 10.00 – 11.00 uczniowie klas V i VI.

– godzina 11.00 – 12. 00 uczniowie klas III i IV.

– godzina 12.00 – 13.00 uczniowie klas I i II.

– godzina 13.00 – adoracja w ciszy.

Godzina 15.00 – Droga Krzyżowa.

Wielki Piątek-w tym dniu nie odprawia się Mszy świętej. Jest to dzień śmierci Pana Jezusa. Liturgia skupia uwagę na adoracji Krzyża. W tym dniu obowiązuję post ścisły który obowiązuje wszystkich którzy ukończyli 18 lat do rozpoczęcia 60 roku życia. Trzy posiłki dziennie dwa lekkie i jeden do syta. Wieczorna liturgia rozpocznie się o godzinie 18.00. Adoracja Pana Jezusa w grobie potrwa całą noc. Strażaków prosimy o kontynuowanie tradycji straży przy gronie Pańskim. Na adorację zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic:

– od 21.00 Chór Świętojański, oraz Góry Północne i Południowe, ul. Widok, oraz ul. Bulowska, ul. Stawowa, os. Cegielniane, ul. Głowackiego.

– od 22.00 Żywy Różaniec i Apostolstwo Dobrej Śmierci, Wspólnota Świętej Anny, oraz ul. Wszystkich Świętych, Fabryczna, os. Batalionów Chłopskich.

– od 23.00 Wspólnota w „NIM” , oraz ul. Krakowska, ul Świętego Jana Kantego.

– od 24.00 Siostry Zmartwychwstanki, oraz ul. Krótka, Słoneczna, Kościuszki.

– od 1.00 Służba Maltańska, oraz ul. Klasztorna, Staszica, Świętokrzyska, Słowackiego.

– od 2.00 Akcja Katolicka, ul. Jagiellońska, os. Piastowskie, ul. Wiśniowa, Sienkiewicza, Konopnickiej.

– od 3.00 Wspólnota Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, ul. Sobieskiego, Mickiewicza, Zacisze.

– od 4.00 os. Kamieniec, ul. Młodzieży Polskiej.

– od 5.00 os. Królickiego, os. Hutnika, os. Kosciuszki.

W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę przed niedzielą Miłosierdzia Bożego.

Wielka Sobota- Liturgia Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego. Na wieczorną liturgie którą rozpoczniemy o godzinie 18.00 zabieramy świece. Po liturgii procesja Rezurekcyjna trzy razy wokół kościoła.

Święcenie pokarmów co pół godziny od 10.00 do 15.00. Poświęconym pokarmem będziemy się mogli podzielić z potrzebującymi. Przy drzwiach kościoła będą wystawione kosze do których poświęcone pokarmy.

W niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny Msze święte  jak w każdą niedzielę. W drugi dzień świąt składka przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Spowiedź w Wielkim tygodniu:

Poniedziałek, wtorek i środę rano pół godziny przed Mszą św.

Poniedziałek, wtorek, środa, Wielki Piątek i Wielka Sobota od godziny 17.00. W Wielki Piątek po obrzędach od godziny 20.30 do godziny 24.00.

– Bóg zapłać za ofiary składane dziś na ogrzewanie.

-Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W małym Gościu Niedzielnym płyta z muzyką zespołu „Arka Noego”.

-W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy chętnych do pomocy przy dekoracji kościoła na święta.

-Ponieważ przy naszym kościele brakuje miejsc parkingowych, w niedzielę możnaparkować  samochód na placu przed plebanią. Wjazd dużą bramą między plebanią a kinem,  wyjazd od strony kantoru wymiany walut.