1. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wielkopostne. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Dr hab. Damiana Wąska, który pomoże nam wspólnie przygotować się do godnego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Polecamy naszego rekolekcjonistę waszej modlitwie. Dokładny plan rekolekcji można zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła. Jest on umieszczony również na stronie internetowej naszej parafii. Ponieważ spowiedź wielkopostna będzie 13 kwietnia w czasie rekolekcji okazja do pojednania się z Bogiem pół godziny przed każdą mszą świętą. Ofiary składane w czasie rekolekcji przeznaczone są na cele rekolekcyjne.
  2. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Na mszy wieczornej obrzęd podjęcia Duchowej Adopcji dziecka poczętego.
  3. W środę o godzinie 16.00 Msza Święta dla chorych. Pół godziny przed mszą okazja do spowiedzi. Gdyby były problemy z transportem chorych do kościoła prosimy o zgłoszenie tego faktu do zakrystii. Parafia zadba o dowiezienie chorych do kościoła na mszę świętą.
  4. W środę po wieczornej mszy świętej nabożeństwo do MB Pocieszenia.
  5. We czwartek po mszy świętej wieczornej nowenna za wstawiennictwem świętego Jana Kantego.
  6. W Wielkim Poście w piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godzinie15.Dla dorosłych i młodzieży o godzinie17.00 i 20.00.
  7. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.00.Na gorzkich żalach będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za pobożne odprawienie drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny.
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć baranki paschalne na stół wielkanocny, oraz świece – paschaliki   z którymi będziemy brali udział w obrzędach Wielkiej Soboty. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na caritasowski fundusz pomocy potrzebującym.
  • Z racji rekolekcji w poniedziałek, wtorek i środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

DLA DOROSŁYCH, MŁODZIEŻY I DZIECI w

Parafii świętych Małgorzaty i Katarzyny w KĘTACH

24 – 27 marzec 2019 r.

NIEDZIELA – 24 III 2019 r.

Msza święta z nauką ogólną

o godz. 6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00.

Ø godz. 17:00 –      Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

PONIEDZIAŁEK – 25 III 2019 r.

Ø godz.   7:30 –      Msza święta z nauką ogólną.

Ø godz.   9:00 –      Msza święta z nauką dla młodzieży kl. VII, VIII i Gimnazjum.

Ø godz. 10:00 –      Msza Święta z nauką dla dzieci kl. IV – VI.

Ø godz. 11:00 –      Nauka rekolekcyjna dla dzieci kl. I – III.

Ø godz. 18:00 –      Msza święta z nauką ogólną.

Po Mszy nauka stanowa dla małżeństw ze stażem powyżej 15 lat.

WTOREK – 26 III 2019 r.

Ø godz.   7:30 –      Msza święta z nauką ogólną.

Ø godz. 10:00 –      Msza Święta z nauką dla dzieci kl. IV – VI.

Ø godz. 11:00 –      Nauka rekolekcyjna dla dzieci kl. I – III.

Ø godz. 18:00 –      Msza święta z nauką ogólną.

Po Mszy nauka stanowa dla małżeństw ze stażem do 15 lat i małżeństwa niesakramentalne.

ŚRODA – 27 III 2019 r.

Ø godz.   7:30 –      Msza święta z nauką ogólną.

Ø godz.   9:00 –      Nauka rekolekcyjna dla młodzieży kl. VII, VIII i Gimnazjum. Okazja do spowiedzi.

Ø godz. 10:30 –      Nauka rekolekcyjna dla dzieci kl. IV – VI. Okazja do spowiedzi.

Ø godz. 12:00 –      Nauka rekolekcyjna dla dzieci kl. I – III.

Ø godz. 16:00 –      Msza święta z udzieleniem Sakramentu Chorych dla seniorów, chorych i osób w podeszłym wieku. Okazja do spowiedzi od godz. 15:30.

Ø godz. 18.00. –     Msza święta z nauką ogólną.

Po Mszy nauka stanowa dla młodzieży szkół średnich, młodzieży pracującej i studentów.

Składki zbierane na Mszach Świętych są przeznaczone na cele rekolekcyjne

Rekolekcje prowadzi Ks. dr hab. Damian Wąsek, wykładowca na UPJPII w Krakowie