1. Dziś, jutro i we wtorek z racji tzw. Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa po południu od godziny 15.00 do godziny 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.Zapraszamy rodziny, dzieci, młodzież i starszych na osobiste spotkanie z Jezusem przed rozpoczynającym się Wielkim Postem.
  2. W poniedziałek 4 marca przypada święto Świętego Kazimierza, królewicza.
  3. W środę 6 marca przypada Środa Popielcowa.Wraz z całym kościołem rozpoczynamy okres Wielkiego Postu.Przez rozważanie Męki Pańskiej, uczestnictwo w Gorzkich Żalach, uczynki pokutne i wstrzemięźliwość wielkopostną bliższą staje się nam tajemnica Krzyża i Zmartwychwstania. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godzinie – 6.30, 7.00, 8.30, 10,00 i po południu o godzinie 16.00 i 18.00. w Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14 roku życia, a prawem o poście ścisłym osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60 roku życia. W Środę Popielcową składka traktowana jest jako jałmużna wielkopostna za popełnione grzechy.
  4. W Środę Popielcową kancelaria parafialna nieczynna.
  5. W Wielkim Poście w piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godzinie 16.15. Dla dorosłych i młodzieży o godzinie 17.00 i 20.00. Ponieważ przepisy liturgiczne nie pozwalają na odprawiania dwóch nabożeństw pokutnych w jednym dniu w niedzielę nie będzie drogi Krzyżowej o godzinie 16.00.
  6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.00. Na gorzkich żalach będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za pobożne odprawienie drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny.
  7. We czwartek po mszy świętej wieczornej nowenna za wstawiennictwem świętego Jana Kantego.
  8. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Niepokalanowa, Lichenia i Kalisza odbędzie się w dniach 9 – 10 marca 2019r. Wyjazd w sobotę 9 marca o godzinie 6.00 z parkingu przy ul. Mickiewicza.
  9. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik rozpoczęły się25 lutego. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
  10. W dniach od 11 do 25 marca 2019 roku w Publicznym Przedszkolu Sióstr Zmartwychwstanek w Kętach będzie odbywać się nabór dzieci na rok szkolny 2019/2020. Kartę zgłoszenia do przedszkola można pobrać w placówce od 11 do 25 marca włącznie w godzinach od 8.00 do 16.00. wypełnione i podpisane dokumenty należy składać w kancelarii przedszkola od wtorku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.
  11. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na potrzeby parafii.
  12. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci rozpoczniemy od trzeciej niedzieli Wielkiego Postu tj. 24 marca.
  • Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzielę , oraz czasopismo dla dzieci – Tęcza.